DANTŲ IMPLANTACIJA

Ši procedūra  reikalinga ir naudinga tiems, kurie yra netekę vieno ar kelių dantų. Tokiu atveju vienas iš geriausių gydymo būdų – dantų implantacija, kurios metu visiškai atkuriamas vienas ar keli dantys. Visiškas atkūrimas – tai naujo danties suformavimas nuo šaknies iki danties vainiko.
 
Pirmasis implantacijos etapas prasideda nuo vizito pas mūsų specialistą, kuris įvertina esamą padėtį, padaro rentgeno nuotrauką ir su gydymo eiga supažindina pacientą. Kitas etapas – implanto įsriegimas į kaulą.Procedūra neskausminga, nes pacientui suteikiamas vietinis nuskausminimas. Implantai gaminami iš titano. Šį metalą gerai priima organizmas ir vyksta greitesnis gijimas. Po 1-2 savaičių jau galima išimti siūlus, o po 3-4 mėnesių galima pradėti galutinės restauracijos gamybą.
 
Implantacija puikus būdas išsaugoti likusius sveikus dantis, sustabdyti žandikaulio kaulo nykimą, pagerinti kramtymo kokybę, aiškiau artikuliuoti garsus, atsikratyti nepasitikėjimo savimi, susigrąžinti gražią šypseną bei geresnę savijautą.
 

ESTETINIS PLOMBAVIMAS

Estetinis plombavimas. Kas tai?
Estetinis plombavimas – tai odontologijos sritis, kurios tikslas yra išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių, atkuriant dantų formą, spalvą, dydį, skaidrumą, taisyklingą padėtį dantų lanke estetinėmis plombomis. Medžiagos, kuriomis atkuriama tikroji dantų išvaizda, savo savybėmis beveik nesiskiria nuo natūralių danties audinių.
Estetinis plombavimas gali būti atliekamas vienam ar visiems priekiniams dantims, krūminiams dantims. Naujausiomis technologijomis atstatomas natūralus danties reljefas, užpildomi tarpai tarp dantų, išlyginamas dantų lankas.
 
Kada reikalingas estetinis plombavimas?
Ši procedūra rekomenduojama tiems, kurių dantys yra praradę natūralią išvaizdą, t. y. pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, netaisyklingai sudygę ar dėl traumų yra įskilę, nuskilę ir pan. Atsiradę veiksniai gali tapti kramtymo efektyvumo, sukandimo, savaiminio nudilimo, dantų jautrumo problema.
Kiekvieno paciento atvejis yra individualus, todėl mūsų klinikoje dirbantys specialistai tinkamiausius gydymo būdus parenka konsultacijų metu.
 
Procedūros trukmė
Konsultacijos metu yra įvertinamas procedūros sudėtingumas, t. y. dantų skaičius, jų defektų šalinimo eiga ir paciento lūkesčiai. Per vieną apsilankymą galima restauruoti iki 6 dantų, tuomet procedūra užtruktų apie 5 - 7 valandas.
Po dantų restauracijos būtina apsilankyti pas odontologą po 2 savaičių. Vizito metu įvertinami rezultatai. Esant poreikiui galima korekcija.
 
Būsena po estetinio plombavimo procedūros
Po procedūros galite jaustis keistai, kadangi dėl dantų tiesinimo, tarpdančių užpildymo gali šiek tiek sutrikti kai kurių garsų tartis. Gali pasireikšti nemalonus pojūtis – dantenų maudimas, paraudimas, valant dantis galimas kraujavimas. Galima nevienoda plombuotų dantų spalva dėl procedūros metu naudojamos nelaidžios gumos, bet problema išsisprendžia, kuomet dantys vėl prisigeria drėgmės ir spalva suvienodėja. Visas adaptacinis periodas užtrunka iki dviejų savaičių, kartais ir ilgiau.
 
Estetiškai plombuotų dantų priežiūra
Dantų priežiūra beveik niekuo nesiskiria nuo įprastinių rytinių ir vakarinių procedūrų: dantų valymas minkštesniu šepetėliu, dantų pasta be granulių bei tarpdančių valymas higieniniu siūlu. Viso to laikydamiesi užtikrinsite ilgesnį dantų paviršiaus blizgesio efektą bei nesuardysite plombuoto danties reljefo. Taip pat rekomenduojama per metus 1-2 kartus atlikti plombuotų dantų poliravimo ir profesionalios burnos higienos procedūras.

DANTŲ KANALŲ GYDYMAS


Dantų šaknų kanalų gydymas - tai pulpos (dantį maitinančių kraujagyslių ir nervų) pašalinimas iš kanalų, jų išplatinimas, išvalymas ir užplombavimas specialiomis plombinėmis medžiagomis. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas - sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos. Naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas galima atlikti sėkmingą kanalų gydymą.

CHIRURGIJA

    Alveolinio kaulo regeneracija, naudojant kaulo pakaitalus ir/ar membranas
    Operacinis dantų šalinimas
 

PROTEZAVIMAS

Dantų protezavimas. Kas tai?
Dantų protezavimas – tai pažeistų dantų atstatymas ir/ar formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija, o joje pagamintos restauracijos yra labai patvarios ir ilgaamžiškos, todėl jei yra prarasta daug danties audinio, nulūžęs dantis, nėra danties ar kelių dantų, tuos defektus galima sėkmingai atstatyti vainikėliais, tiltais ar implantais.
Dantų netekimas dažnai sukelia fizinių (kramtymo sutrikimai, virškinimo sistemos sutrikimai, įvairūs tarties sutrikimai) ir psichologinių (nepasitikėjimas savimi) problemų. Todėl protezavimo pasirinkimas – viena iš galimybių toliau džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.
Pacientai gali nesibaiminti dėl protezinių dantų išvaizdos ir kokybės, kadangi šiuolaikinėmis medicinos priemonėmis pagaminami dantų pakaitai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Jie yra patvarūs ir estetiški. Dantų protezavimas atliekamas pagal individualius paciento poreikius.
 
Dantų protezavimo būdai
Metalo keramikos protezai. Ypatingai patvari protezavimo technika, kadangi protezo pagrindinis komponentas gaminamas iš metalo, kuris padengiamas Jūsų dantų atspalvio porceliano sluoksniu. Tokiais protezais galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus. Tokie protezai atrodo gražiai ir funkcionuoja gerai. Tačiau šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą – metalinis protezo karkasas atspindi šviesą, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus, kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda „juodoji linija”, dar labiau pabrėžianti danties nenatūralumą. Dėl šių priežasčių metalo keramikos protezais rekomenduojame protezuoti krūminius dantis.
 
Bemetalės keramikos protezai. Dantų protezai gaminami iš porceliano (neturi metalinio karkaso). Dažniausiai siūlomas būdas protezuojant priekinius dantis, kadangi pasižymi estetiškumu.
 
Cirkonio (Zro2) keramikos protezai. Tai itin estetiški ir labai tvirti protezai. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Ji naudojama tiek šoninių tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui. Tvirtumu toks protezas lenkia bemetalės keramikos restauracijas.
 
Aliuminio keramikos protezai. Aliuminio keramikos protezą sudaro aliuminio oksido karkasas, ant kurio išliejama keramika. Tokie protezai puikiai integruojami tarp natūralių dantų audinių. Šie protezai puikiai tinka ir yra rekomenduojami priekinių dantų protezavimui
 
Protezavimas ant implantų. Atliekamas protezą tvirtinant prie implanto, kuris atstoja danties šaknį. Ant implanto dedama protezinė atrama, kuri gali būti metalinė arba cirkonio oksido estetinė atrama. Tai priklauso nuo to, kokį protezavimo būdą pasirenka pacientas: protezavimą metalo keramika ar protezavimą bemetale keramika.
 
Lanko atraminiai protezai. Šie protezai yra gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. Lanko atraminiai protezai (biugeliai) siūlomi pacientams, kurie sutinka nešioti išimamą protezą, kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies. Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas kabliuku ir užraktų sistema, kuri suteikia pacientui komfortabilumą kalbant ir kramtant, protezas nejuda ir išlieka stabilus.
 
 
Pilnos ir dalinės plokštelės.

PROFESIONALI BURNOS ERTMĖS HIGIENA

Kiekvienas svajoja turėti gražią šypseną. Daugeliui atrodo, kad tokį efektą galima pasiekti dantis valant šepetėliu ir dantų pasta, skalaujant burnos skysčiu ir tarpdančius valant higieniniu siūlu. Deja, dažnas nemoka taisyklingai prižiūrėti burnos ertmės, todėl nenuvalytos apnašos, kurios kaupiasi nuo maisto likučių, aplinkos sąlyčio, burnos gleivinės epitelinio sluoksnio, gali mineralizuotis ir taip susidaro dantų akmenys. Dantų akmenys yra dantenų uždegimo pagrindinė priežastis. Pirmiausia Jūs galite pajusti dantenų patinimą, paraudimą, susidurti su dantenų kraujavimu valant dantis (šis uždegimas vadinamas gingivitu). Toliau gali išsivystyti periodontitas, kuris tirpdo kaulą. Po truputį dantys tampa paslankūs, tad susiduriama su jų netekimo problema.
 
Taigi, kad išvengtumėte šių didelių problemų, būtina profesionali burnos higienos procedūra, kuri atliekama pašalinant minkštąsias apnašas bei dantų akmenis. Procedūra yra atliekama naudojant Air-flow sistemą ir ultragarsį skalerį. Ultragarsiu skaleriu nuvalomi dantų akmenys, o Air-flow sistema, kuri veikia suspausto oro ir vandens principu, nupoliruojamas dantų paviršius. Specialios galvutės ir šepetėliai leidžia pasiekti net giliausius griovelius, todėl pacientas gali nesibaiminti dėl burnos higienos procedūros kokybiškumo. Skirtumas bus pastebimas iš karto, t. y. Jūsų dantys atgaus natūralią spalvą, atrodys sveiki, nejusite nemalonaus kvapo.
 
Po procedūros pacientai yra mokomi taisyklingos burnos priežiūros. Pagal pageidavimus gali būti nustatomos tik jums tinkančios burnos priežiūros priemonės. Laikydamiesi taisyklingų burnos higienos reikalavimų ilgiau išsaugosite sveiką ir gražią šypseną. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad reguliarus lankymasis (1-2 kartai per metus) pas burnos higienistą, padės išvengti didesnių dantų ir dantenų problemų.

ORTODONTINIS GYDYMAS

Dantų lanko formavimasis prasideda nuo pat kūdikystės, kuomet pradeda dygti pirmieji dantukai. Jų dygimas ir augimas turi būti nuolatos stebimas, kadangi netaisyklingai išdygę ar trukdantys dygti kitiems dantys sukelia diskomfortą ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Kreivai išaugę dantys, susidaręs netaisyklingas sąkandis, greitesnis dantų dėvėjimasis gali tapti didele problema. Svarbu kuo greičiau pastebėti ne taip augančius dantis ir kreiptis į gyd. ortodontą.
 
Konsultacijos metu bus nustatyta dantų būklė ir pasiūlyti keli ortodontinio gydymo būdai. Vienas iš gydymo būdų – breketų nešiojimas. Šią priemonę renkasi įvairaus amžiaus pacientai, kurie nori ištiesinti dantis. Breketai yra sujungti specialiu lankeliu ir palaipsniui kreivus dantis stumia reikiama kryptimi, kad dantys išsitiesintų. Breketai nešiojami kurį laiką jų nenuimant.
 
Antrasis būdas – plokštelės, kurios siūlomos mažesniesiems pacientams. Tai plastmasinė, nuimama gydymo priemonė, kuri tvirtinama papildomais kabliukais, sraigteliais. Plokšteles galima retkarčiais išsiimti, išvalyti, nors geriausia, jei gydymo laikotarpiu jos kuo mažiau išimamos.
 
Kitas būdas – kapos. Tai taip pat išimami, tik specialūs, ploni ir permatomi įtaisai, kuriais dantys tiesinami tam tikra jėga. Šios priemonės išimamos prieš valgant, valant dantis ar keičiant į kitas kapas. Rekomenduojama gydymo laikotarpiu kapas dėvėti nuolat.

VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS

Mūsų klinikoje rūpinamasi ne tik tėveliais, bet ypatingas dėmesys yra skiriamas ir jų atžaloms. Nuo pačios kūdikystės yra susiduriama su dantukų priežiūros sunkumais, kuomet vaikučiams išdygsta pirmieji dantukai. Dažnai vaikai bijo odontologinių procedūrų, todėl svarbu, kad tėveliai patys dalyvautų vaiko apsilankymo pas odontologą pasiruošime. Derėtų iš anksto vaikams papasakoti, kodėl norite juos nuvesti patikrinti dantukus, paaiškinti, kodėl svarbu išsaugoti sveikus ir tvirtus dantis. Geriausia, jeigu pirmasis vizitas būtų be streso, skirtas tik susipažinimui.
 
Reikia nepamiršti, kad dantų ėduonis kankina ne tik suaugusius. Dantų ėduonis (kariesas) – viena iš didžiausių dantukų ligų, kuri išsivysto dėl netinkamos burnos priežiūros, todėl dantis valyti reikia pratinti nuo mažumės. Dažnai burnos higiena yra netinkama, todėl mūsų klinikoje yra mokoma taisyklingos dantų priežiūros. Jeigu nesuskubta laiku pasirūpinti vaikų dantukais ir yra pastebėtas pieninių dantukų kariesas, kuris sukelia skausmą ir susidariusi infekcija gali išplisti galvos srityje, mūsų profesionalūs odontologai naujausiomis technologijomis padės be skausmo išspręsti šią bėdą.
 
Vaikui vystantis ima dygti ir nuolatiniai krūminiai dantys, kurių priežiūra taip pat svarbi. Neretai suaugusieji skundžiasi krūminių dantų jautrumu, kurio priežastis – nepastebėtos karieso problemos vaikystėje, todėl mūsų klinikoje yra siūlomi silantai. Silantai – tai hermetizuojančios medžiagos, kuriomis padengiamos gilios dantų vagelės. Jose kaupiasi bakterijos, kurios ir sukelia ėduonį. Bet sukietėjęs silantas sudaro danties apsaugą, o sudėtyje esantis fluoras stiprina emalį. Procedūra trunka vos keletą akimirkų, be skausmo, tad mažieji pacientai nespės suirzti ir pavargti.
 

enduojama gydymo laikotarpiu kapas dėvėti nuolat.